YÖK Başkanı’ndan Fakülte Birincilerimize Kutlama Belgesi

Eki 16

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ulusal proje kapsamında bir ilki gerçekleştirerek, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda devlet ve vakıf üniversitelerinin fakültelerine birincilikle yerleşen 1351 öğrenci ve ailelerini tebrik etmek amacıyla birer kutlama belgesi gönderdi.

Bu çerçevede Düzce Üniversitesi Senatosu da, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk toplantısını Senato Üyelerinin katılımı ile Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başkanlığında toplanan senatonun ilk gündem maddesi, YÖK tarafından fakülte birincilerine gönderilen kutlama belgelerinin öğrencilerimize tevdi edilmesiydi.

Bu amaçla Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Fakültelerimize birincilikle yerleşen dokuz öğrencimize YÖK tarafından gönderilen kutlama belgelerini takdim etti. Üniversitemize birincilikle yerleşen öğrencilerimizden Tıp Fakültesi birincisi Şule Arslan, Eğitim Fakültesi birincisi Elif Şimşek, İlahiyat Fakültesi birincisi Rabia Toprak, Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Rümeysa Yanık, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi birincisi Emrullah Çabuk, Mühendislik Fakültesi birincisi Beyza Nur Göçmen, İşletme Fakültesi birincisi Sema Nur Mutlu, Teknoloji Fakültesi birincisi Elmas Saadet Duman ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi birincisi Esra Aşkın’ı kutlayan Rektörümüz ve Senato Üyelerimiz, öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.