BESYO’lu Öğrencimiz Avrupa Şampiyonu Oldu

Kas 20

Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Abdulsamet Uğurlu, Antalya'da düzenlenen Muaythai Open Cup 2015’te bütün rakiplerini yenerek Avrupa Kupası Şampiyonu oldu.

15 ülkeden 250'si sporcu olmak üzere antrenör ve idarecilerle birlikte toplam 400 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ve dört gün süren Muaythai Open Cup 2015’te sporcuların müsabakalara çok iyi motive olduğu gözlendi.

Muaythai Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nda yer alan öğrencimiz Abdulsamet Uğurlu,  büyük erkekler A division 60 kg kategorisinde Avrupa Şampiyonu olarak Ülkemizi ve Düzce Üniversitesi’ni başarıyla temsil etti.

Düzce Üniversitesi, daha önce düzenlenen Üniversitelerarası Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda, 67 üniversite arasında takım halinde Türkiye Şampiyonu olmuştu. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonu unvanı olan sporcumuz Abdulsamet Uğurlu, kazandığı başarılarla Avrupa Kupası’nda da istikrarını sürdürdü.

Müsabakalara katılmadan önce Düzce Üniversitesi Muaythai Takımı Antrenörü olan Arş. Gör. Serdar Bayraktaroğlu ile Abdulsamet Uğurlu, BESYO Müdürümüz Prof. Dr. Kürşat Karacabey’i ziyaret ederek başarı sözü vermişlerdi.

Prof. Dr. Kürşat Karacabey, Avrupa Kupası Şampiyonu sporcumuz Abdulsamet Uğurlu ve Serdar Bayraktaroğlu’nu kabul ederek başarılarından dolayı kutladı.