Üniversitemizden Bir İşbirliği Protokolü Daha

Kas 27

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi ile Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında sosyal, bilimsel ve teknik işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Mühendislik Fakültesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Kutlu, Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Doç. Dr. Ayhan Şamandar ile öğretim üyelerimiz katıldı.

Protokol kapsamında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, eğitim alt yapısının iyileştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim-öğretim desteği sağlanması gibi konularda uzmanlık desteği sağlayacak.

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise Fakülte öğrencilerimize teknik ve laboratuvar altyapısından yararlanma imkanı sunacak. Birlikte ulusal ve uluslararası proje başvuruları yapma, bilimsel faaliyetler gerçekleştirme gibi konularda işbirliğine gidilecek.

İmkanlar ölçüsünde Meslek Lisesi öğrenci ve personelinin Üniversitemiz kütüphanesinden yararlanma fırsatının da sunulacağı protokol kapsamında, Fakültemiz öğretim üyeleri tarafından Meslek Lisesi öğrencilerine ders ve seminer de verilebilecek. Ayrıca Meslek Lisesi Mezunlar Derneği ile birlikte sempozyum ve çalıştaylar da düzenlenebilecek.