Rektörümüz Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Ara 01

Üniversitemiz; şeffaflık, katılımcılık ve hesap verebilirlik ilkeleri kapsamında öğrencilerimizin sorunlarını, beklentilerini ve önerilerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla “Rektörümüz Öğrencilerimizle Buluşuyor” toplantısını gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç,  Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Üniversitemizin akademik ve idari birim yöneticileri ile Öğrenci Konsey Başkanı Ömer Kalkan, akademik, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizi dinlemek üzere bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ulaşım ve barınma hariç tüm konularda öğrencilerimizin sorularına açık olduklarını sözlerine ekledi. Rektörümüz, “Öğrencilerimizin hangi tür sıkıntıları var? İyileştirme önerileri nelerdir? Bu düşünceleri öğrenmek bizim için bir fırsattır.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmasının sonrasında öğrencilerimizin sorularına geçildi. Gelen soruları tek tek not alan Rektörümüz ve yönetimimiz, iletilen konularda çözüme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Öğrencilerimiz, eğitim-öğretim, yemekhane, formasyon eğitimi, laboratuvar malzemeleri, derslik talebi, sosyal imkanlar gibi birçok konuda soru, dilek ve önerilerini birinci ağızdan Üniversitemiz yönetimine iletme imkanı elde etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimize hitaben, “Devlet malına saygılı olmanızı, çevre bilinciyle hareket etmenizi, sosyal medyada ve kendinizi ifade ettiğiniz tüm platformlarda kullandığınız üsluba hassasiyet göstermenizi rica ediyorum.” diyerek öğrencilerimizden beklentilerini dile getirdi.

Öğrencilerimiz, yönetimimizin kendi düşüncelerine önem vermesi ve sorunlarına çözüm yolları üretmesini memnuniyetle karşıladı.

Katılımcı, çoğulcu ve özgürlükçü bir yönetim anlayışıyla hareket eden Üniversitemizin düzenlediği “Rektörümüz Öğrencilerimizle Buluşuyor” adlı toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.