Gürcistan Heyeti Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ara 14

Gürcistan Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Eski Rektörü ve Gürcü Dili Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Avtandil Nikoleishvili, Milletvekili ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Omar Nishnianidze, Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sulkhan Kuprashvili ile Doğu Dilleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Giga Kamushadze, Üniversitemiz Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nanuli Katcharava eşliğinde Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret etti.

Rektörlük Makamı’nda gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Üniversitemiz Tarih Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Ertuğrul eşlik etti.

Rektörümüz, konuk heyetin Üniversitemizde bulunmasından dolayı memnuniyetini ifade etti. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi ile Üniversitemiz arasındaki eğitim ilişkileri konuşuldu. Üniversitemiz Gürcü Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ile Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi arasında yapılabilecek işbirliği çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunuldu.

Misafir heyet, Gürcü Dili Edebiyatı Bölümü ile ilgili getirdiği kitapları Üniversitemize hediye etti. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da Üniversitemizin hediyesini takdim etti.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet ve başarı temennilerinin ardından sona erdi.

Rektörlük ziyareti sonrasında konuk heyet, Konuralp Müzesi ile Prusias Ad Hypium Antik Kenti’ne gerçekleştirdiği gezi ile programını tamamladı.