Prof. Dr. Saim Sakaoğlu Üniversitemizde Konferans Verdi

Ara 16

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen “Karacaoğlan ve Nasrettin Hoca Üzerine” isimli konferans, Türkiye’nin yaşayan en önemli halk edebiyatı araştırmacılarından biri olan Prof. Dr. Saim Sakaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kutadgu Bilig Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, Fakültemizin akademisyenleri ve öğrencileriyle buluştu.

Yoğun katılımın olduğu konferansta ağırlıklı olarak Karacaoğlan ve Nasrettin Hoca üzerinde duran hocaların hocası Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, kendi hayat hikâyesini kendine has ve hoş üslubuyla anlatarak sözlerine başladı.

Oldukça neşeli devam eden konferansta, Rektör Yardımcımız, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Genç’in öğrencilik yıllarında efsane derleme ödevi olarak yaptığı “Efteni Gölü Efsanesi”ni, 101 Türk Efsanesi adlı kitabına aldığını, yine kendine has üslubuyla anlattı.

Prof. Dr. Saim Sakaoğlu, konferansla ilgili sorduğu soruları doğru cevaplayan öğrencilerimize hediye olarak kendi kitaplarından verdi.

Konferans,  Prof. Dr. Saim Sakaoğlu’na teşekkür belgesinin takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.