"Üniversite Gençliği Akçakoca ile Buluşuyor" Etkinliği Düzenlendi

Ara 18

Üniversitemiz Medya Topluluğu, Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Akçakoca basınının katılımlarıyla "Üniversite Gençliği Akçakoca ile Buluşuyor" etkinliği düzenledi.

Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını Medya Topluluğu Başkanı Emre Çıkrıkçı yaptı. Emre Çıkrıkçı konuşmasında, Akçakoca Kaymakamı ve Belediye Başkanı'na etkinliklerine katılım sağladıkları için teşekkür etti.

Program, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyesi ve Medya Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Arif Güngör'ün  konuşmasıyla devam etti. Medyanın önemli olduğu çağımızda Medya Topluluğu ve etkinliklerinin, önemini vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Arif Güngör, düzenledikleri programa katılımlarından dolayı Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer'e ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye teşekkür etti.

Üniversite ve şehir buluşmasının Akçakoca'nın geleceği için önemine dikkat çeken Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş, Akçakoca'nın turizm sektöründe adından söz ettiren bir tatil beldesi haline getirmek için Belediye, Kaymakamlık ve Yüksekokul olarak koordineli çalışmaya hazır olduklarını ifade etti. Bunun için akademik ve insan kaynakları açısından güçlü bir yapıya sahip olduklarını belirten Doç. Dr. Zafer Akbaş, etkinliğe katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

Soru-cevap şeklinde ve samimi bir havada devam eden programda Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi olduğunu gururla ifade ederek, öğrencilerimizin sıkıntılarıyla bizzat ilgilendiğini ve her zaman ilgileneceğini ifade etti. Hedeflerinin, Akçakoca'ya gelen her öğrencinin değerli olduğunu hissettirmek olduğunu vurgulayan Yemenici, öğrencilerimizin Akçakoca’ya karşı aidiyet duygusunun geliştirilmesinin kendilerinin birincil önceliği olduğunu sözlerine ekledi.

Üniversitenin, Belediyenin, Kaymakamlığın ve sivil toplumun koordineli olarak çalışmasının önemine dikkat çeken Cüneyt Yemenici, gönül birlikteliği ve gönül köprüsü oluşturmanın Akçakoca için çok önemli olduğunu söyledi. Yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığı projelerden de bahseden Yemenici, Akçakoca'nın ulusal ve uluslararası platformlarda isminin geçmesi ve tanınırlığı için çalıştıklarını; hocalarımızın ve öğrencilerimizin desteğiyle bu hedefin daha kısa sürede gerçekleşebileceğini ifade etti.

Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, kamu idaresinde hesap verilebilirliğin, şeffaflığın ve eşitlik ilkesinin önemine dikkat çekerek başladığı konuşmasında, hizmet üretmek ve bu hizmeti Akçakocalılara ve öğrencilerimize sunmak için tüm imkanların seferber edildiğini vurguladı.

Medya Topluluğu'nun etkinliklerini önemsediklerini ve farkındalık oluşturdukları için Topluluk Akademik Danışmanı ve Topluluk Başkanı nezdinde tüm üyelere teşekkür eden Mehmet Özer, yıllarca üniversitelerin toplumdan uzak ve topluma kapalı kampüslerde, duvarlar ardında bulunduklarını, toplum ile üniversitenin kavuşması ve buluşmasının önemli olduğunu belirterek, üniversitenin şehir hayatına dahil olması gerektiğinin altını çizdi.

Öğrencilerimizin sorularına samimi, içten ve sonuç odaklı cevaplar veren Cüneyt Yemenici ve Mehmet Özer, Yerleşke ve çarşı yolunun genişletilmesi için Kalkınma Bakanlığı’yla temaslarının sonuç verdiğini, 2016 için yetişmezse, 2017 yılı için gerekli ödeneğin aktarılacağı bilgisini verdi. Kaldırımların önemli ve gerekli olduğunun farkında olduklarını, yol aydınlatmasının da en kısa sürede çözüleceğini söyleyen Cüneyt Yemenici ve Mehmet Özer, ulaşım konusunda yeni güzergahlar üzerinde çalışma başlatacaklarını, Kredi Yurtlar Kurumu önünden geçecek şekilde bir düzenlemeye gidilebileceği bilgisini paylaştı.

Öğrencilerimizin barınma sorununu ortadan kaldırma konusunda kararlı olduklarını belirten Cüneyt Yemenici, Yüksekokulumuz öğrencilerinin Uygulama Oteli talebine olumlu yanıt vererek, yer ya da bina konusunda veya yeniden yapım konusunda kaynak ve destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Etkinlik, Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer ve Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye Yüksekokul Yönetimimiz tarafından teşekkür belgeleri ve Medya Topluluğu tarafından çiçek takdim edilmesiyle son buldu.