Üniversitemizde Korozyon Araştırma Laboratuvarı Açıldı

Ara 25

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü bünyesinde açılan Korozyon Araştırma Laboratuvarı’nın açılış töreni,  Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar ile öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar’ın duasıyla açılışı gerçekleştiren laboratuvarla ilgili Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Prof. Dr. İlyas Uygur ve Doç. Dr. Hüsnü Gerengi’den bilgi aldı.

Açılışta açıklama yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur “Literatürde belirtilen tüm elektrokimyasal yöntemlerin bir arada kullanılabildiği bir laboratuvarın Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü bünyesinde açılmasının haklı gururunu yaşıyorum. Yaklaşık 600.000 TL değerinde 11 proje ile kurulmuş bir laboratuvardan söz ediyoruz. Halen üç proje devam ediyor. Bunların ikisi TÜBİTAK desteklidir. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar’a ve bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan değerli hocalarımıza yanımızda oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılış töreni, öğretim üyelerimizin Korozyon Araştırma Laboratuvarı’nı gezmelerinin ardından sona erdi.