KOSGEB İl Müdürü Öğrencilerimize KOSGEBİ Tanıttı

Ara 30

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Düzce İl Müdürü Asım Türkmen, Öğr. Gör. Ali Can’ın verdiği Girişimcilik dersi kapsamında, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik ve Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümleri ikinci sınıf öğrencilerimize konferans verdi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta, Asım Türkmen sunumunu slaytlarla destekleyerek, KOSGEB’in kuruluş amacı ile KOBİ’lerin sosyal ve ekonomik açıdan önemini anlattı.

KOSGEB’in destek programlarından bahseden Asım Türkmen, İnovasyonu, yeni bir fikrin değer oluşturan uygulaması ve ticarileştirilebilir yenilik şeklinde ifade ederek, “İnovasyon, icat değildir. AR-GE değildir.” diye konuştu.

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’nın amaçlarına da değinen Türkmen, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin; KOSGEB Birimleri, ulusal veya uluslararası projeler, KOSGEB ile işbirliği içerisindeki kurum/kuruluşlar ile üniversitelerdeki örgün eğitim çerçevesinde verilen girişimcilik dersleri olmak üzere dört farklı modelde düzenlendiğini sözlerine ekledi.

Bu eğitimleri veya programları tamamlayan girişimcilerin, kurdukları işletmeler ile iş planı hazırlayarak KOSGEB desteklerine başvuru yapmaya hak kazandıklarını belirtti.

KOSGEB desteklerine erişim için gerekli belgeleri de açıklayan KOSGEB Düzce İl Müdürü Asım Türkmen, son olarak öğrencilerimize girişimcilik testi uyguladı.

Konferans, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.