Düzce Üniversitesi Seymen Kolejinde Tanıtıldı

Ara 30

Üniversitemiz Kocaeli Özel Seymen Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen “Üniversite Tanıtım Günü” etkinliğine katıldı.

Ülkemizde eğitim-öğretim yapan devlet üniversiteleri ile vakıf üniversitelerinin katıldığı tanıtım etkinliği, Seymen Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Dilek İleriant tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. İlkokuldan bu yana iki olgunun insan hayatında önemli olduğuna dikkat çeken İleriant, bunları erdemli, nitelikli bir insan olmak ile düşlenen ve gelecek beklentilerine uyumlu bir meslek olarak belirtti.

Dünyanın sürekli yenilendiğinden ve geliştiğinden bahseden İleriant, bunun gerisinde kalmamak için kariyer planları yapan öğrencilerin alışılagelmiş meslekler yerine gelecek vadeden, kişisel özelliklere, ilgi ve yeteneklere uygun mesleklere yönelmelerinin önemine değindi. Dilek İleriant, bugünün mimarları olan öğretmenlere ve tanıtım etkinliğine katılan üniversitelere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinlik, Seymen Koleji müzik öğretmenlerinden Berk Yayman’ın yönetimindeki müzik grubunun vurmalı çalgılar eşliğinde yaptığı müzik sunumu, öğrenciler tarafından yapılan dans gösterisi ve sonrasında Keman Kulübü tarafından sunulan müzik ziyafeti ile devam etti.

Müzik dinletisi eşliğinde standımızı ziyaret eden öğretmen ve öğrencilere, Üniversitemiz, programlarımız, sosyal imkanlarımız anlatılarak öğrencilerin, Üniversitemiz ve İlimiz hakkındaki soruları cevaplandı.

Tanıtım etkinliği, katılımcı üniversitelere teşekkür belgelerinin takdiminin ardından sona erdi.