Üniversitemizin Engellilere Duyarlılığı TRT ’de

Şub 22

Birçok alanda olduğu gibi engellerin kaldırılması konusunda da örnek girişimler sergileyen Üniversitemizin engellilere duyarlılığı, TRT 1 ve TRT Haber kanallarında izleyiciyle buluştu.

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü’nde eğitimine başlayan görme engelli öğrencimiz Ahizer Özbek’in engelleri ortadan kaldırarak göstermiş olduğu azmi, Ülkemizdeki birçok engelli bireye güzel bir örnek teşkil ederek onları hayata bağlıyor.

Öğrencimizin göstermiş olduğu gayretlerin ve Üniversitemizin bu konudaki duyarlılığının ekrana taşındığı TRT’de yayınlanan röportajda, Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı ile Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, öğrencimiz için yapacakları çalışmalarla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Görme engelini eğitim için bir engel olarak görmediklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencimizin eğitimini huzurla bitirebilmesi için Düzce Üniversitesi olarak gereken her şeyin yapılacağını ifade etti.