Üniversitemizde “II. Düzce Nöroşirürji Günleri” Etkinliği Düzenlendi

Şub 29

Üniversitemizin “10. Yıl Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen II. Düzce Nöroşirürji Günleri etkinliği, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı Prof. Dr. Zeki Şekerci, Bolu, Sakarya, Ereğli ve Kocaeli bölgelerinden gelen beyin cerrahları ile öğretim üyelerimiz katıldı.

Programın açılışında konuşan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uygur Er, Nöroşirürji Anabilim Dalı olarak etkinliği düzenlemekten ve davetlileri ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi. Prof. Dr. Uygur Er, davetli konuşmacılar Prof. Dr. Nur Altınörs ile Prof. Dr. Ö. Selçuk Palaoğlu’nun Türk Nöroşirürji Derneği’nde başkanlık yaptıklarını ve alanında deneyim sahibi ve saygın bilim insanı olduklarını belirterek sözü konuşmacılara bıraktı.

Programın ilk konuşmacısı olan Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Beyin Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nur Altınörs, Üniversitemizde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki farklı sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Altınörs, "Türkiye’nin Akademik Yayınlardaki Durumu” konulu ilk sunumunda, bilimsel yayınlarda ciddi niceliksel artışın ve belli alanlarda başarının daha belirgin olduğunu fakat bilimsel yayınlarda atıf ve etki faktörü ile niteliksel değerin düşük olduğunu sözlerine ekledi. "İntrakranial Meningiomalar" başlıklı İkinci sunumunda meningiomalarda kemoterapi ve nöroşirürji meningioma araştırmaları gibi konulardan bahseden Prof. Dr. Nur Altınörs, gelecekte beklenen gelişmeler hakkında görüşlerini paylaşarak sözlerini sonlandırdı.

Programın diğer davetli konuşmacısı olan Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ö. Selçuk Palaoğlu ise "Kraniyovertebral Bileşke Cerrahisi" başlıklı sunumunda patolojiler ve örnek vakalar eşliğinde konuşmasını gerçekleştirerek katılımcıları bilgilendirdi.

Bilimsel niteliği yüksek ve davetli konuşmacıların sunumlarına katılımcılar tarafından yoğun ilgi gösterilen program, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.