Üniversitemizden Şiir ve Müzik Esintisi

Mar 02

Üniversitemizin “10. Yıl Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen Şiir ve Müzik Dinletisi, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Köysal, Tarih Bölümü Başkanı ve Tarih Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Ertuğrul, öğretim üyelerimiz, davetli misafirler ile öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tarih Topluluğu Başkanı Nevzat Gölitekin, Topluluk olarak tarih bilincini oluşturmayı amaçladıklarını ifade ederek, Topluluklarının sadece Tarih Bölümü öğrencilerine değil, tarihe ilgi duyan herkese açık olduğunu ve bu tür faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

Söz ve müziğin iç içe olduğu etkinlik, öğrencilerimizin müzikal performansıyla başladı. Etkinlikte sahne alan öğrencilerimiz, Düzce Gençlik Merkezi Abı Hayat Grubu’nun fon müzikleri eşliğinde değerli şairlerimizin birbirinden güzel şiirlerini seslendirerek katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Dinleyicileri içsel bir yolculuğa çıkartarak estetik duyguları uyandıran programın sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, öğrencilerimizin bu etkinlikleri kendi imkanlarıyla düzenlendiklerini belirterek, etkinliğe katılan öğrencilerimize ve misafir sanatçılara teşekkür etti.

Şiir ve Müzik Dinletisi, programın hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçenlere teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile son buldu.