Üniversitemiz 10. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

Mar 04

Kurulduğu 17 Mart 2006 tarihinden itibaren birçok ilklere, ulusal ve uluslararası başarılara, önemli projelere imza atarak İlimizin, Bölgemizin ve Ülkemizin kalkınmasına öncülük eden Üniversitemiz, 10. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor.

İlk kurulduğu yılda 4 fakültesi, 5700 öğrencisi olan Üniversitemiz; bu gün itibariyle 11 Fakülte, 3 Enstitü, 4 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksekokulu, destek hizmeti veren birçok Araştırma Merkezi, 25 bini aşkın öğrencisi, 2500’e yaklaşan çalışanıyla ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim vererek 10. yılında birçok başarıya ulaşmanın haklı gururunu yaşıyor.

Bu yıl birçok görkemli etkinlik gerçekleştirerek 10. yılını coşkuyla kutlayan Üniversitemiz, 17 Mart 2016 tarihinde saat 13:30’da Cumhuriyet Konferans Salonu’nda “10. Kuruluş Yıldönümü” etkinliği düzenliyor.

Üniversitemize kurum içinden, kurum dışından katkı verenler ile Düzce Üniversitesi Bilimsel Yayınları ve Proje Geliştirmeyi Teşvik Yönergesi kapsamında yayın, atıf ve patent başarı ödüllerine layık görülenlerin ödüllendirileceği etkinlikte; profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına atanan öğretim üyelerimize de cübbeleri giydirilecektir.

Yenilikçi, katılımcı, sürekli gelişime önem veren Düzce Üniversitesi, 10. Kuruluş Yıldönümünde Değer Üreten Üniversite anlayışıyla saygın ve tercih edilen bir yükseköğretim kurumu olma yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.