Rektörümüz Uluslararası Kuluçka Merkezi Toplantısına Katıldı

Mar 04

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, Sakarya Teknokent’te düzenlenen Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi  (KOSGEB) tarafından desteklenen programla; Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleriyle Ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik ürünlerin uluslararası pazarlarda yer alması, ihracatın arttırılması, yerli teknoloji yoğun başlangıç işletmelerinin gelişmiş girişimcilik ekosistemleri içerisinde yer alması için uluslararası kuluçka merkezi kurulması ve işletmelerin hızlandırma programlarına katılmasının desteklenmesi amaçlanmaktadır.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in de konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yöneticileriyle Uluslararası Kuluçka Merkezi kurma programı hakkındaki detaylar görüşüldü.

Toplantıda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemiz ve Düzce Teknopark'ın gelişim sürecinden bahsederek Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı'nın, Ar-Ge kültürünün gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı.