Üniversitemizden Düzceli Hafız Hasan Şen Anısına Anlamlı Program

Mar 11

Üniversitemizin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Düzceli Hafız Hasan Şen ve Kuran Öğretimi” başlıklı panel,  Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen programa; İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar, Hafız Hasan Şen’in öğrencilerinden Fahri Yılmaz, Vefa Aydın, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizden Furkan Yasin Önal’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın Moderatörlüğünü İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar yaptı. Hafız Hasan Şen Hoca hakkında yapmış olduğu araştırmaları katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. Bayraktar, O’nun hayat hikayesiyle ilgili bilgiler verdi. Hafız Hasan Şen Hoca’nın sadece Düzce için değil, Türkiye için de büyük bir değer olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar; O’nun, 3000 - 3500 arasında öğrenci yetiştiren ve Türkiye’nin her yerinde tanınan değerli bir şahsiyet olduğunu dile getirdi.

Program, Hafız Hasan Şen Hoca’nın eğitiminden geçmiş ve kendisinden Kuran-ı Kerim öğrenmiş olan öğrencileri Vefa Aydın ve Fahri Yılmaz’ın konuşmalarıyla devam etti. Hafız Hasan Şen Hoca’nın Kuran öğretme metotlarıyla ilgili bilgiler veren Vefa Aydın ve Fahri Yılmaz, O’nunla yaşadıkları anıları İlahiyat Fakültemiz öğrencileri ile paylaşarak konuşmalarını sonlandırdı.

Etkinliğin sonunda İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bayraktar davetli konuşmacılara, programa sağladıkları katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.