İnsan Kaynakları Konusunda Öğrencilerimize Tavsiyeler

Mar 11

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan ve Superlit A.Ş.’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapan Taner Terzi, öğrencilerimizle buluştu.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve İşletme Yönetimi Bölümü Öğr. Gör. Şenay Gürel’in verdiği ders kapsamında öğrencilerimizle bir araya gelen Taner Terzi, mezuniyet sonrası iş hayatına nasıl başladığını ve başarı basamaklarını nasıl tırmandığını samimi bir üslupla dile getirdi. Şirketlerin insan kaynakları departmanlarının nasıl çalıştığı, işe alım sürecinde üzerinde durulması gereken kriterler, okul döneminde yoğunlaşılması gereken dersler ile ilgili önemli tavsiyelerde bulunan Terzi, mezun olduğu okula misafir yönetici olarak davet edilmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Sınıf ortamında gerçekleştirilen söyleşide, öğrencilerimizden gelen soruları da cevaplandıran İnsan Kaynakları Uzmanı Taner Terzi’ye program sonunda Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Şenay Gürel tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.