Öğrencimiz Türk Müziği Yarışmasında İl Birincisi Oldu

Mar 14

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Turgut Vardi, Gençlik ve Spor Bakanlığının “Sahne Sırası Sende” sloganıyla düzenlemiş olduğu Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması’nda Düzce il birincisi oldu.

18-21 yaş solo erkek ses kategorisinde birinci olan Turgut Vardi, 5 Nisan 2016 tarihinde Ordu’da gerçekleştirilecek olan bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Kazandığı birincilik ödülüyle ilgili düşüncelerini dile getiren öğrencimiz Turgut Vardi, yarışmaya katılma fikrinin Gençlik Merkezi’nde gördüğü afişle başladığını söyledi. Yaptığı birkaç provadan sonra yarışmaya çıktığını ve elinden gelenin en iyisini yaptığını ifade eden Turgut Vardi, birincilik ödülünü kazanmasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını sözlerine ekledi. Jürilerden aldığı olumlu eleştirilerin kendisini çok memnun ettiğini belirten öğrencimiz,  “Desteğini esirgemeyen Üniversiteme, Gençlik Merkezine, hocalarıma ve herkese çok teşekkür ediyorum. Bölge yarışması için çalışmalarıma başladım. Umuyorum ki birinciliği kazanarak Türkiye finaline çıkarım.” dedi.

Düzce Üniversitesi olarak öğrencimizi kazanmış olduğu ödülden dolayı tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.