Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber’in Üniversitemize Gönderdiği Birlik Çağrısı Metni

Mar 22

Değerli Mensuplarımız,


Son dönemde yaşanan terör olayları nedeni ile birlik ve beraberlik çağrısının yapıldığı bu günlerde Düzce Baro Başkanı Ali Dilber’den birlik çağrısı geldi. Dilber, 22 Mart 2016 Salı günü tüm Düzcelileri “Şehitleri Anma ve Teröre Karşı Lanet” yürüyüşüne davet etti.


Doğu illerinde yaşanan terör olayları nedeni ile art arda gelen şehit haberleri ve özellikle metropollerde yaşanan bombalama olaylarında onlarca kişinin hayatını kaybetmesinin ardından birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde çağrıda bulunan Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber, “Bu işin sağcısı, solcusu, dinlisi, dinsizi yok” diyerek yaptığı açıklamada “Son dönemde yaşanan terör olayları nedeni ile verdiğimiz onlarca şehit ile birlikte yaşanan bombalama olaylarında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmekte, bir o kadar da insanımız yaralanmaktadır. Bölücü terör örgütü bu eylemleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğini bozacağını düşünmektedir. Ancak yüzyıllar öncesinden gelen ananelerimiz gereği bizlerin birlik ve beraberliği hiçbir zaman bozulmamıştır. Çanakkale Destanı’nın yazılmasında nasıl Kürt, Türk, Muhacir, Çerkez, Laz, Abaza, Alevi, Sunni yan yana ise bu dönemde de kimseyi ayırt etmeden, ötelemeden yan yana olmamız gerektiğinin farkındayız. Bu sebeple 22 Mart 2016 Salı günü 17.30’da Düzce Belediyesi Meydanı’ndan başlayarak Atatürk Anıtı’na kadar ‘Şehitlere Saygı Teröre Lanet’ adı altında hiçbir siyasi amacı olmayan, tamamen birlik ve beraberliğimize yönelik bir yürüyüş düzenleyeceğiz. Artık bu işin sağcısı, solcusu kalmadı, bu işin Türkü, Kürdü kalmadı. Bu iş hepimizin canını yakmaya başladı. Tüm Düzcelileri, Akçakocalıları, Çilimlileri, Gümüşovalıları, Yığılcalıları, Gölyakalıları, Cumayerlileri, Kaynaşlılıları, Beyköylüleri, Konuralplileri, Boğzaiçilileri yürüyüşümüze davet ediyorum” dedi.


Düzce Baro Başkanlığı’nın öncülüğünü yaptığı bu birlik ve beraberlik yürüyüşüne başta protokol üyeleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve çalışanları, STK’ların başkan ve üyeleri, meslek örgütlerinin başkan ve üyeleri, resmi kurumların yönetici ve çalışanları, akademik camia ve vatandaşların büyük çoğunlukla katılması bekleniyor.


Bilgilerinize sunarız.