Üniversitemiz Genç Tıbbiyeliler Topluluğundan Örnek Çalışma

Mar 22

Üniversitemiz Genç Tıbbiyeliler Topluluğu, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bünyesindeki Pediatri Servisinde yenileme projesi gerçekleştirdi.

Çocuklara fiziksel tedavi uygulanırken onların ruhsal tedavilerine de katkı sağlamak ve daha sağlıklı bir ortamda tedavilerinin sürdürülmesi için gerçekleştirilen proje çerçevesinde Genç Tıbbiyeliler Topluluğu’na üye öğrencilerimiz, gönüllü vatandaşlarımızın da katkılarıyla Pediatri Servisini yeniden boyayarak çocuklar için duvarlara uygun görseller uyguladı.

Yenilenen Pediatri Servisinin açılışına; Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Onur Özlü, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay ile Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, Hastane çalışanları, klinikte tedavi gören hastalar ve yakınları katıldı.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Merkez Müdürü Prof. Dr. Onur Özlü, Topluluk öğrencilerimizi takdir ettiğini,  projenin uygulandığı Pediatri Bölümünün seçilmesinin de bir hayli anlamlı olduğunu söyleyerek Genç Tıbbiyeliler Topluluğuna teşekkür etti.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay konuşmasında; Genç Tıbbiyeliler Topluluğu’nun bu projelerinin büyüklere de örnek olmasını temenni ederek, bu örnek davranışlarından dolayı emeği geçen öğrencilerimize teşekkür etti.

Genç Tıbbiyeliler Topluluğu üyelerine Pediatri Servisine kattıkları yenilikler için teşekkür eden Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, diyabetli çocuklarla yürüttükleri “Yaşam Koçum” projesine de değinerek öğrencileri duyarlılıklarından ve özverilerinden dolayı kutladı.

Genç Tıbbiyeliler Topluluğu Başkanı Gülizar Şeyma Kalkan konuşmasında, Topluluk üyesi arkadaşlarına ve onlara destek veren gönüllü vatandaşlara teşekkürlerini ileterek Topluluk olarak  çocuklar için kalıcı bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Program,  açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından çocuklar için Palyaço kostümü giyen Tıp Fakültesi öğrencilerimizin düzenlediği eğlenceli gösteriler ile son buldu.