18 Mart Şehitlerimizi Anma Günü’nde Sosyal Akranım Var Projesi Kapanışı Gerçekleştirildi

Mar 22

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığınca desteklenmesini uygun bulunarak Üniversitemiz Edebiyat Topluluğu ve Düzce Genç Eller Derneği işbirliğiyle düzenlenen, “Sosyal Akranım Var Projesi Kapanış Programı ve” etkinliği, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Düzce Vali Yardımcıları Hasan Bağcı ve Mustafa İmamoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Atay, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını Genç Eller Derneği Başkanı Enes Bektaş yaptı. “Sosyal Akranım Var” projesi ile altı ay içinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler veren Bektaş, gençlere projelerin nasıl yazıldığı, başarılı olmak için neler yapılması gerektiği ve gençlerin gelecekleri için hangi çalışmalarda bulunmasının faydalı olacağı konularında gençlere önemli bilgiler kazandırdıklarını söyledi.  Bu gençlerin tiyatro eğitimi almamış olmalarına rağmen gecelerini gündüzlerine katarak tiyatro gösterisi hazırladığını dile getiren Enes Bektaş, “Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var.” diyerek projeye destek olan herkese teşekkür etti.

Türk milleti olarak bugün Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünün haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Vali Yardımcı Hasan Bağcı, “Yoksulluğa güçsüzlüğe ve imkânsızlığa rağmen güçlü emperyalist ordular karşısında inancımızla, imanımızla ve azmimizle o güçleri topraklarımızdan atma başarısının yıldönümündeyiz. 101 sene önce olduğu gibi bugün de içeriden ve dışarıdan gelen saldırılara karşı aynı inançla mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının sonrasında, Genç Eller Derneği’nin Dernekler Daire Başkanlığı tarafından kabul edilen “Sosyal Akranım Var“ projesinin kapanışı da gerçekleştirildi.

Programda, sevgi evleri, çocuk evleri ve yetiştirme yurtlarında kalan ve hiçbiri daha önce sahneye çıkmamış olan çocukların hazırladığı Çanakkale Şehitleri tiyatro gösterisi sahnelendi. Duygulu anların yaşandığı tiyatro gösterisinin ardından proje kapsamında sevgi evleri ve çocuk evlerinde kalan öğrencilere bisiklet hediye edildi.