İl Emniyet Müdürlüğünden Öğrencilerimize Bilinçlendirme Semineri

Mar 25

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği tarafından, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz birinci sınıf öğrencilerine yönelik bilinçlendirme semineri düzenlendi.

Seminer, İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Veysel Özalp tarafından gerçekleştirildi. Meslek Yüksekokulumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin eğitimleri süresince dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında önemli bilgiler veren Veysel Özalp, öğrencilerimizin aileleriyle nasıl ilişkiler kurmaları ve arkadaş seçerken hangi kriterlerin üzerinde durmaları gerektiğine ilişkin önemli tavsiyelerde bulundu.

Milli değerlerin hayatımızdaki önemini anlatan kavramlar üzerinde duran ve gençlerin bu değerlere sahip çıkmasını isteyen Özalp, sanal dünyanın zararları ve gençler tarafından nasıl amaç dışı kullanıldığıyla ilgili birçok önemli ve faydalı bilgiyi öğrencilerimizle paylaştı.

Öğrencilerimiz tarafından ilgi ve dikkatle takip edilen seminer,  yapılan yanlış tercihlerin insan hayatına olumsuz etkileri ile ilgili örneklerin anlatıldığı slayt gösteriminin ardından sona erdi.

Seminerin sonunda, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür yardımcısı Öğr. Gör. Şenay Gürel tarafından Veysel Özalp'e teşekkür belgesi takdim edildi.