Öğrencilerden Herbaryum ve Doldurulmuş Hayvan Müzemize Ziyaretler

Mar 30

Ormancılık Haftası kapsamında çeşitli yaş guruplarındaki öğrencilerin, Üniversitemiz Orman Fakültesi bünyesinde yer alan Herbaryum ve Doldurulmuş Hayvan Müzesi’ne ziyaretleri devam ediyor.

İlk Herbaryum ziyareti, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Çocuk Hakları Komitesi üyesi bir grup lise öğrencisi tarafından gerçekleştirildi. Ziyarette, Herbaryum Uzmanı Serdar Aslan ve Arş. Gör. Neval Güneş Özkan; Herbaryumdaki fosiller, meyve tipleri ve bitkilerle ilgili tarihi kitap koleksiyonu hakkında öğrencilere bilgiler vererek bitkilerin kurutulması, yapıştırılması ve saklanması aşamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Düzce Hezarfen Çocuk Akademisi öğretmenleri rehberliğindeki öğrenciler tarafından gerçekleştirilen bir diğer ziyarette misafir heyete, Orman Fakültemiz bünyesindeki Herbaryum, Doldurulmuş Hayvan Müzesi ve Entomoloji Laboratuvarı gezdirilerek, Yrd. Doç. Dr. Şemsettin Kulaç, Yrd. Doç. Dr. İsmail Baysal ve Arş. Gör. Nuray Öztürk tarafından müzedeki hayvan örnekleri ile laboratuvardaki böcek ve sürüngen koleksiyonu gösterildi. Gelen ziyaretçiler,  Araştırma Görevlisi Neval Güneş Özkan eşliğinde Herbaryumu tanıma fırsatı buldular.

Kültür Koleji birinci sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyarette ise, Yrd. Doç. Dr. Leyla Özkan, Arş. Gör. Nuray Öztürk ve Uzman Serdar Aslan, Herbaryum , müze ve laboratuvarımızı tanıtarak okula yeni başlayan öğrencilerin üniversite ortamını öğrenmelerine olanak sağladı.