Bugünün Fidanları Yarının Ormanları

Mar 30

Başta ormanlarımız olmak üzere çevre ve doğal kaynaklarımız konusunda uluslararası düzeyde değer üreten Üniversitemiz, birçok etkinlik düzenleyerek zengin orman sahalarına sahip İlimiz ve Bölgemiz için çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza orman sevgisini aşılamak amacıyla Üniversitemiz Orman Fakültesi Orman Botaniği Anabilim Dalı Arş. Gör. Neval Güneş Özkan, Düzce İstiklal Anaokulu’nu ziyaret ederek 3, 4, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilere ormanların faydaları hakkında bilgiler verdi.

Çocuklara, ormanları korumaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunan ve çocukların bilinçlendirilmesi için orman mühendislerinin gerçekleştirdiği çalışmalardan da bahseden Arş. Gör. Neval Güneş Özkan, her yaş grubu için okul bahçesine bir fidan dikilmesine öncülük ederek çocuklara nasıl ağaç dikmeleri gerektiğini gösterdi.

Bugünün fidanları olan her çocuğa bir fidanın dağıtıldığı ziyarette, onların kendi ağaçlarını büyütmeleri konusunda teşvik edilmesi sağlanarak çocuklarımıza orman sevgisi aşılandı.