Öğrencimiz Türk Müziği Yarışmasında Grup İkincisi Oldu

Nis 07

Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Turgut Vardi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Sahne Sırası Sende” sloganıyla Ordu’da düzenlediği Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması’nda solo erkek ses kategorisinde grup ikincisi oldu.

Yarışmaya; İlimizin yanı sıra Bolu, Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Tokat, Amasya, Samsun, Çorum, Sinop, Kastamonu, Karabük, Bartın, Zonguldak ve Ordu illerimiz olmak üzere 18 ilin Gençlik Merkezi temsilcisi katıldı.

İller bazında düzenlenen Türk Müziği Yarışması’nda Düzce il birincisi olan öğrencimiz, Ordu’da düzenlenen bölge yarışmasında da 18-21 yaş solo erkek ses kategorisinde grup ikincisi olarak müzik alanındaki başarısına bir yenisini ekledi.

Yarışmayla ilgili düşüncelerini dile getiren Turgut Vardi, Üniversitemizi ve Düzce Gençlik Merkezi’ni temsil ettiği için mutlu olduğunu belirterek bu tür yarışmalarla tecrübe kazandığını söyledi. Jürinin kendisi hakkında yaptığı olumlu yorumların gurur verici olduğunu ifade eden öğrencimiz, başarılarında emeği olan herkese teşekkür etti.