ABD Başkonsolosu Rektörümüzü Ziyaret Etti

Nis 19

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Düzce programı kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret etti.

ABD Başkonsolusu ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin eşlik etti. Konuk heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz, ABD Başkonsolusu Charles F. Hunter’a Üniversitemiz hakkında bilgiler verdi. Karşılıklı bilgi alışverişi ve hediye takdiminin ardından ABD Başkonsolosu, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda öğrencilerimizle bir araya geldi.

Yerli ve yabancı öğrencilerimizden oluşan 40 kişilik öğrenci grubuyla buluşan Charles F. Hunter, ABD Konsolosluğu’nun gerçekleştirdiği eğitim ve kültür faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.  Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörü Uzman Mehmet Mert Kaleci ise, Üniversitemizin uluslararasılaşma çalışmaları ve yabancı öğrencileri konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Öğrencilerimizin ABD’deki eğitim ve iş imkanları hakkındaki sorularını yanıtlayan ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, öğrencilerimize de sorular yöneltti.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyaret, iyi niyet ve başarı temennilerinin ardından sona erdi.