Öğrencilerimiz Sektör Temsilcileriyle Buluşmaya Devam Ediyor

Nis 20

Üniversitemiz 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında Düzce Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Fibrobeton A.Ş. ve Düzce Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Buluşması” başlıklı konferans, Meslek Yüksekokulumuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener ’in Üniversitemiz Düzce MYO İnşaat Bölümü öğrencileri ile bir araya geldiği programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü ve İnşaat Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayhan Şamandar, İnşaat Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Burak Yeşil ve öğretim üyelerimiz katıldı.

Babasından kalan en büyük mirasın çalışma disiplini ve iş ahlakı olduğunu ifade eden Fibrobeton A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener en büyük sermayesinin, anne ve babasından aldığı hayır duası olduğunu vurguladı. Adaletli, dürüst, doğru olmanın ve çalışana hakkını vermenin iş hayatındaki önemi üzerinde duran davetli konuşmacı, başarıya ulaşmanın yolunun ekip çalışmasından geçtiğini dile getirerek kurumsallaşmanın öneminin altını çizdi.

Katılımcılara Fibrobeton A.Ş. ile bilgiler veren Dündar Yetişener, “Firmamda yaklaşık 800 kişi çalışıyor.  Dünyadaki birçok ülkeyle iş yapıyoruz. Çeşitli ödüller aldık ve sektörün öncü kuruluşlarından biri olmayı başardık. İstanbul’da yapılan 330 metre yüksekliğindeki 3. köprünün ayaklarının kaplama işleri, firmamız tarafından gerçekleştiriliyor.” dedi.

Düzce’nin İstanbul ve Ankara illerine yakın konumda olması ve stratejik bir noktada bulunduğuna dikkat çeken Yetişener, Fibrobeton A.Ş. fabrikasının Düzce’de üretim yaparak ürünlerini tüm dünyaya ihraç ettiğini sözlerine ekledi.

Konferansın sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayhan Şamandar, Dündar Yetişener’e teşekkür belgesi takdim etti.