Sosyal Bilimler MYO’dan Üretim Süreçleri ve İnsan Kaynakları Yönetimi Konferansı

Nis 22

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölüm Başkanlığı tarafından “Üretim Süreçleri ve İnsan Kaynakları Yönetimi” başlıklı konferans düzenlendi.

Konferansa davetli konuşmacı olarak katılan Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş. İdari İşler Eski Müdürü Birkan Mertol, iş hayatıyla ilgili bilgi ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Birkan Mertol, İşletme Fakültesi mezunu olduğu halde depo şefi olarak mahiyetindeki elemanlardan daha düşük ücretle çalışmayı kabul ettiğini ve istikrarlı bir çalışma ile başarıya ulaştığını dile getirdi. Fabrikadaki üretim planlama şefliğinde yaşadığı süreçlerden bahseden Mertol, insan kaynakları yönetimi, iş başvuruları ve iş görüşmeleriyle ilgili önemli değerlendirmelerde  bulunarak öğrencilerimize iş hayatıyla ilgili faydalı bilgiler verdi.

İnsanın kendisini donanımlı bir şekilde yetiştirmesinin ve sevdiği mesleği icra etmesinin önemini vurgulayan davetli konuşmacı; ekip çalışmasına uyumlu, gelişmelere açık, risk alabilen, sabırlı ve sebatkâr, emanete sahip çıkan ve çalışkan kişilerin başarıya ulaştığına dikkat çekti.

Program, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Bosnalı tarafından Birkan Mertol’a teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.