Rektörümüz Girişimcilik Zirvesi’ne Katıldı

Nis 22

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’ne katıldı.

“Girişimci Vizyon, Güçlü İnovasyon” sloganıyla The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da iki gün süresince devam eden Girişimcilik Zirvesi’ne, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, üniversite rektörleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ülkemizin öncü sanayicileri, başarılı girişimciler, akademisyenler ve geleceğin girişimcileri olan öğrenciler katıldı.

Girişimciliğin gelişimine yön veren liderleri, sanayicileri ve girişimcileri, öğrencilerle bir araya getiren zirvede girişimcilik üzerine birçok panel gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Girişimcilikte Dönüştürücü Aktörler: Kadın Girişimciler” başlıklı panelin oturum başkanlığını yürüttü. Panelin davetli konuşmacıları kadın girişimciler, kariyerleri ile ilgili bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Sürdürülebilir kalkınmada en önemli faktörün girişimcilik olduğu vurgulanan ve inovatif düşüncelerle girişimciliğin desteklenmesi üzerinde durulan zirvede, iş dünyasının başarılı ve fark oluşturan girişimcileri, bilgi ve deneyimlerini öğrenciler ve yatırımcılara aktardı. Zirveyle üniversite ile iş dünyası arasında sinerji oluşturulmasına da imkan sağlandı.

Zirve sonrası düşüncelerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin girişimciliği ilke edindiğini ifade ederek kendine güvenen, risk alabilen, daima başarıyı düşünen, yeniliklere açık ve girişimci öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Zirvenin çok verimli geçtiğini söyleyen Rektörümüz; Üniversitemizin girişimcilik ve inovasyon gibi alanlarda proje üretmeye devam edeceğini belirterek zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.