Down Sendromlu Kardeşimiz Üniversite Hayalini Gerçekleştirdi

Nis 26

Down sendromlu Serap Karaman, üniversite hayalini gerçekleştirmek amacıyla Konuralp Yerleşkemizi ziyaret etti.

Serap Karaman ve koruyucu annesi Sevim Arslan ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret etti. Rektörlük Makamı’nda gerçekleşen ziyarette Rektörümüz, Serap Karaman’ın üniversite hayalini gerçekleştirilmesine katkı sağlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek her zaman down sendromlu çocukların destekçisi olacaklarını ifade etti.

Rektörlük ziyaretinin sonrasında Serap Karaman, Merkezi Derslikler’de Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serap Bulduk’un dersine katıldı. Heyecanlı ve mutlu olduğu gözlenen misafirimiz, öğrencilerimizle birlikte ders dinledi. Cumhuriyet Konferans Salonu’nuyla devam eden ziyaretin ardından, AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar ve beraberindeki heyet, misafirlerimizle buluştu.

Misafirlerimiz, Orman Fakültesi bünyesindeki Doldurulmuş Hayvan Müzesi’ni ve Herbaryum’u ziyaret ederek Uzman Serdar Arslan ve Arş. Gör. Neval Güneş’ten bilgiler aldı. Serap Karaman Orman Fakültesi’nde Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerimizin yaptığı çalışmaları inceledi ve bitkiler için katalog oluşturmayı öğrendi.

Son olarak Üniversitemiz Kütüphanesi’ni gezen ve kitap okuyan misafirimiz Serap Karaman’a kitap hediye edildi.

Yerleşkemizde bulunmaktan büyük heyecan duyduğu gözlenen misafirimiz,  Üniversite hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirtti. Sevim Arslan ve Sebahat Uçar, Üniversitemizin göstermiş olduğu ilgiden dolayı memnun olduklarını ifade ederek Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve tüm çalışanlara teşekkür etti.