Öğrencilerimizden Sarı Naciye İsimli Tiyatro Gösterisi

Nis 27

Üniversitemizin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sarı Naciye” isimli tiyatro gösterisi, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kadın ve töre cinayetlerine vurgu yapılan ve trajik komedi türünde sergilenen tiyatro oyunu, Üniversitemiz Gümüşova Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin oluşturduğu Sahne Sanatları ve Gezi Topluluğu (SAGET) tarafından sahnelendi.

Öğrencilerimiz, tiyatro alanındaki hünerlerini sergileme imkanı elde etti. İzleyicilerden olumlu tepkiler alan öğrencilerimize ve tiyatro gösterisinde emeği geçenlere Üniversitemiz Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nevzat Çakıcıer tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Tiyatro oyunuyla ilgili düşüncelerini dile getiren SAGET Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Şenol Şirin, SAGET’in 2015 yılının Kasım ayında 40 kişilik öğrenci gurubuyla kurulduğunu ifade ederek amaçlarını, öğrencilerin sosyal anlamda daha aktif olmaları ve özgüvenlerini geliştirmeleri şeklinde açıkladı.

Recep Bilginer’in kaleme aldığı Sarı Naciye adlı oyunun, günümüz koşullarına uyarlayarak bir derleme oyun haline getirilmesinin yaklaşık 4 ay sürdüğünü söyleyen Öğr. Gör. Şenol Şirin, ilk oyunlarını 19 Nisan’da Gümüşova’da, ikinci oyunu ise Üniversitemiz Cumhuriyet Konferans Salonu’nda izleyicilerin beğenisine sunduklarını sözlerine ekledi.

10. Yıl Yıl Etkinlikleri kapsamında oyunun sergilenmesi noktasında Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür eden Öğr. Gör. Şenol Şirin, oyunun sahne arkası düzenlemesindeki emeklerinden dolayı dekor sorumlusu Öğr. Gör. Emine Şirin’e de teşekkürlerini iletti.

 “Oyun provalarında ve oyunlarda özverili davranarak boş vakitlerini bu işe adayan, uzun zaman almasına rağmen hiç sıkılmayan öğrencilerimizi bugünlere getiren ailelerine ve kendilerine teşekkürü bir borç biliriz.” diyerek açıklamalarına devam eden Öğr. Gör. Şenol Şirin, bu yıl içerisinde yaptıkları etkinliklerin sadece tiyatro olmadığını, özel gün ve haftalarda teknik geziler, yerel yöneticilerle tanışma ve söyleşi gibi çeşitli etkinlikler de gerçekleştirdiklerini belirtti. Gelecek yıl çıtayı daha da yükselteceklerini dile getiren Öğr. Gör. Şirin, Gümüşova Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizle kısa film gibi çok farklı çalışmalar yaparak ses getireceklerini sözlerine ekledi.

Öğr. Gör. Şenol Şirin, Sarı Naciye tiyatro oyununa verdikleri desteklerden dolayı Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nevzat Çakıcıer’e ve diğer yöneticilere, Gümüşova Belediyesi’ne, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve tiyatro oyununu izleyenlere teşekkür etti.