Akçakoca Yerleşkemizde 10. Yılımızı Kutladık

Nis 27

Üniversitemizin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Akçakoca Yerleşkesi Kutlama Programı” Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile Akçakoca Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen kutlama programına; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Düzce İl Genel Meclis Başkanı Dursun Çakır, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Akçakoca Askerlik Şubesi Başkanı Savaş Karataşlı, protokol üyeleri, davetli misafirler, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş, Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesi’nde 1993’ten beri lisans düzeyinde eğitim verildiğini belirterek Akçakoca Meslek Yüksekokulumuzla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ettiklerini dile getirdi. Akçakoca Yerleşkesi’nde yaklaşık 3 bin öğrencimiz olduğunu ifade eden Doç. Dr. Akbaş, yüksek lisans alanında da eğitim verdiklerinin altını çizerek Akçakoca’nın farkını ortaya koyduklarını söyledi. Akçakoca Yerleşkesi’ne kuruluşundan bugüne kadar emek veren herkese teşekkür eden Doç. Dr. Zafer Akbaş, “Hepimizin gayretleriyle inşallah daha güzel yarınlara hep beraber şahitlik ederiz.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

“Akçakoca Yerleşkesi Kutlama Programı” Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın konuşmalarıyla devam etti. Üniversitemizin her yerleşkesinde 10. Yıl Etkinliklerini bu tarz programlarla kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Rektörümüz, yerleşkelerimize değer veren ve öğrencilerimizi önemseyen paydaşlarımızla bir araya gelme amacıyla bu programı düzenlediklerini dile getirdi.

Düzce Üniversitesi’nin, mezunlarının gurur duyabilecekleri bir üniversite olmayı başardığını vurgulayan Rektörümüz, yatay geçişle ayrılan öğrencilerimizin dahi tekrar Üniversitemize geri döndüklerini belirterek bu durumun çok önemli bir gösterge olduğuna dikkat çekti.

2015 yılı itibariyle Üniversitemizin; devlet üniversiteleri arasında birinci sırada olduğunu ve girişimcilik endeksinde sürekli yer aldığını ifade eden Rektörümüz,  30 bin dünya üniversitesi içinde ilk 2000 içinde bulunma başarısını gösteren Üniversitemizin girişimci, yenilikçi, insana değer veren ve paylaşımcı bir üniversite olduğunu sözlerine ekledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Üniversitemize katkı sağlayan, öğrencilerimizin varlığını değer olarak gören Düzceli ve Akçakocalı dostlarıma, Doç. Dr. Zafer Akbaş’a ve Yerleşkemiz Yönetimine teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Açılış konuşmalarının sonrasında Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesi’ne maddi ve manevi anlamda destek verenlere plaketleri takdim edildi.

Plaketini alma üzere sahneye davet edilen Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, kendisinin de Üniversitemizde yüksek lisans eğitimi gördüğünü ifade ederek programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Üniversitemize her zaman destek olacaklarını söyleyen Yemenici’ye plaketi, Rektörümüz tarafından takdim edildi.

Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesi’nin gelişmesine katkı sağlayan Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Düzce İl Genel Meclis Başkanı Dursun Çakır, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Düzce İl Genel Meclis Eski Üyesi İbrahim Bilgin, Akçakoca Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Ekinci, Üniversitemiz öğretim üyeleri Doç. Dr. Mehmet Akif Öncü, Doç. Dr. Muammer Mesci, Doğancılar Kooperatifi Başkanı Uğur Özcan, Üniversitemiz personeli Tuncay Yanık ile Genç Organizatörler Topluluğu Başkanı öğrencimiz Hüsniye Mazı ve öğrencimiz Kardelen Alparslan’a plaketleri takdim edildi.

Program, Akçakoca Yerleşkesi’nde yenilenen mescitlerin açılışı ile sona erdi.