Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri MYO Okul Öncesi Dönem Materyal Sergisi Düzenledi

Nis 28

Üniversitemizin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Okul Öncesi Dönem Materyal Sergisi”nin açılışı, Atatürk Kültür Merkezi’nde (Merkezi Derslikler) gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programı tarafından düzenlenen serginin açılışı; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serap Bulduk, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Zeynep Seda Çavuş ve Öğretim Görevlisi Zeynep Topçu Bilir tarafından yapıldı.

Açılışa; Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı İsmail Özkul, Üniversitemiz Anaokulu ile Düzce Merkez’de yer alan anaokulu müdürleri, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ile Konuralp Anaokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Materyal sergisinde Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimizin; Temel Tasarım, Çocuk ve Oyun, Çocuk Edebiyatı ve Medya, Çocuk ve Müzik dersleri kapsamında hazırlamış oldukları ürünler sergilendi.

Sergide, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu keçeden yapılmış “Melek Bebekler” adlı eserler, Korunmaya Muhtaç Çocuklar (KORUNCUK) Vakfı yararına satışa sunuldu. Elde edilen tüm gelirin KORUNCUK Vakfına bağışlanacağı ifade edildi.

Sergiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Öğr. Gör. Zeynep Seda Çavuş, öğrencilerimizin yıl boyunca yapmış oldukları materyallerin; okul öncesi eğitim alanına katkıda bulunduğunu ve ders kapsamında uygulama okullarında kullanıldığını belirtti.