Kampüsümüzü Liseli Gençlere Açtık

Nis 29

Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, üniversite tercih dönemi öncesi bilgi edinmek amacıyla Konuralp Yerleşkemizi ziyaret etti.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmenlerinden İlker Altıntaş, Barış Eser ve Secaattin Uyar rehberliğindeki öğrenci grubu, ilk olarak Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Arş. Gör. Taner Atmaca, öğrencilere Eğitim Fakültemizle ilgili bilgiler verdi. Üniversiteyi kazanmanın önemli olduğu kadar kendini geliştirmenin de önemli olduğunu ifade eden Arş. Gör. Atmaca, öğrencilere derslikleri gezdirdi. Öğrenciler Fakültemizde, Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. William Samuel Peachy’nin verdiği derse katılarak üniversite eğitimini yerinde görme imkanı buldu.

Eğitim Fakültemizin ardından İşletme Fakültemizi ziyaret eden misafir öğrenci grubu, Arş. Gör. Osman Kartal eşliğinde Fakültemizi tanıma fırsatı buldu. İşletme Fakültemizin dersliklerini gezen öğrencilere Arş. Gör. Osman Kartal, Fakültemiz bölümleri hakkında tanıtıcı bilgiler vererek onların sorularını cevaplandırdı.

Merkezi Derslikler, kütüphane ve yemekhane ziyareti ile devam eden programda öğrencilerin son durağı, Kapalı Spor Salonu oldu. Üniversitemiz voleybol takımının antrenmanını izleyen öğrenciler, fitness salonunu inceleyerek ziyaretlerini tamamladı.

Ziyaret esnasında öğrencilere, Üniversitemizi tanıtan broşürler ile lisans ve ön lisans programlarımızın yer aldığı puan tabloları verildi. Üniversitemizin göstermiş olduğu ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Üniversitemiz Yönetimine teşekkür etti. Yerleşke yaşamını öğrenme imkanı elde eden öğrenciler, Üniversitemizin lisans programları başta olmak üzere ön lisans bölümleri ve sosyal olanakları gibi birçok konuda bilgi sahibi oldular.

Liseli gençlerin ziyareti sonrasında görüşlerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, gelecekte kendilerinden çok şey beklediğimiz liseli gençlerimizi kampüsümüzde görmekten memnun olduğunu belirterek Üniversitemizin kapılarının onlara her zaman açık olduğunu dile getirdi.