Sosyal Sorumluluk Yarışmasında En Çok Başvuru Ödülü ve Kategori Birinciliği Üniversitemizden

Nis 29

Kredi Kayıt Bürosu’nun düzenlediği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” başlıklı yarışmada ödüller sahiplerini buldu. Yarışmaya katılan üniversiteler arasında en fazla başvuruyu, Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu yaptı.

Üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularındaki farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen yarışamaya; 135 üniversiteden 1254 öğrenci katıldı. Öğrenciler, 6 farklı kategoride yaklaşık 920 projeyle dereceye girmek için yarıştı.

Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu,   bu önemli organizasyona en çok başvuruda bulunan üniversite olarak büyük bir başarıya imza attı. En çok başvuru yapan üniversite ödülünü,  Üniversitemiz adına, Proje Yöneticisi Öğretim Görevlisi Nurgül Soydaş büyük alkışlar eşliğinde aldı.

Yarışmada, Findeks Finansal Okuryazarlık Kategorisi'nde de öğrencimiz Mahmut Gel, “Finansal Danışmanım” projesiyle birincilik ödülünü kazandı.

“Hayal Edin Gerçekleştirelim” başlıklı yarışma ile ilgili düşüncelerini dile getiren Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Nurgül Soydaş; yarışmaya 1.5 ay gibi kısa bir süre içerisinde hazırlandıklarını, bu kısa sürede yarışmaya en fazla başvuru yapan üniversite olmanın ve Findeks Finansal Okuryazarlık Kategorisi'nde öğrencimizin birincilik ödülü kazanmasının haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.