Öğrencilerimiz Sanat Alanındaki Hünerlerini Sergiledi

Nis 29

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü tarafından düzenlenen “Dedin de Aklıma Geldi” başlıklı müzikal, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı’nın konu yazarlığını yaptığı ve Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir tarafından hazırlanıp sunulan müzikalin yönetmenliğini, Okutman Kemal Akdemir yaptı.

Konser öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, “Öğrencilerimizin yetiştirilmesinde emeği geçen başta Dekanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum ve sizleri bu güzel gösteriyle baş başa bırakıyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından programın müzikal bölümüne geçildi. Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerimiz tarafından sergilenen ve içeriğinde şiir, türkü ve fıkraların da yer aldığı müzikal, renkli alanlara sahne oldu. Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği başarılı müzikal performans,  salondaki katılımcılara zevkli ve eğlenceli dakikalar yaşattı.

Öğrencilerimiz, seslendirdiği birbirinden güzel Türk müziği eserleri ve şiirler, dinleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Türkü aralarında anlattıkları fıkralarla davetlileri güldürmeyi başaran öğrencilerimiz, konser sonunda ayakta alkışlandı.

Program, müzikalde emeği geçen öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu.