Öğrencilerimizden Çanakkale’ye Tarih Gezisi

May 05

Üniversitemiz Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu koordinesinde, Kaynaşlı Kaymakamlığı, Kaynaşlı Belediyesi, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’nu Geliştirme ve Destekleme Derneği ile KAY-DER Derneği’nin katkılarıyla öğrencilerimiz için Çanakkale gezisi düzenlendi.

Çanakkale Zaferi’nin anlamını ve tarihi önemini gençlerimize aşılamak amacıyla düzenlenen gezide öğrencilerimiz, Ülkemizin kazandığı destansı zaferi yerinde görme imkanı elde etti. Savaşın yaşandığı tarihi mekanları gezen öğrencilerimizin,  bu önemli zafer hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Gezi ile ilgili düşüncelerini dile getiren Üniversitemiz Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Bayraktar, “Çanakkale gezisine destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere gezi için katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Gezi ile Ülkemizin zor şartlar altında kazandığı bu eşsiz zaferin tarihi mekanlarını yerinde görme fırsatını yakalayan öğrencilerimizin milli şuurlarının gelişmesi hedeflenmiştir.” dedi.