Üniversitemiz Karate Şampiyonasından Kupa İle Döndü

May 05

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası”nda, Spor Bilimleri Fakültemiz öğrencilerinden Hilal Er Türkiye Şampiyonu, Beyza Ünlüsoy Türkiye üçüncüsü, Üniversitemiz ise takım halinde turnuva üçüncüsü olarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Fırat Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve üç gün süresince devam eden şampiyonaya, 38 üniversiteden 750 sporcu katıldı. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Hilal Er, tüm rakiplerini mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Bir diğer öğrencimiz Beyza Ünlüsoy ise üçüncü olarak önemli bir başarıya imza atarken Üniversitemiz takım halinde de üçüncü olarak kupayı müzemize getirdi.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili ve Kafile Başkanı Prof. Dr. Kürşat Karacabey; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu programında yer alan şampiyonaya yoğun ilgi gösterildiğini ifade ederek turnuvaya mutlak kupa hedefi ile gittiklerini dile getirdi. Öğrencilerimizin, Öğr. Gör. Yavuz Öntürk kontrolünde çok zorlu müsabakalar yaptıklarını belirten Prof. Dr. Karacabey, “Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a verdiğimiz sözü yerine getirdik. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Genç ve dinamik Üniversitemizin katıldığı her turnuvada bireysel ve takım halinde kazandığı dereceler ile adından söz ettirdiğini ifade eden Prof. Dr. Kürşat Karacabey, elde edilen başarılarla Üniversitemizin ve Düzce’nin adını ezberlettiklerini sözlerine ekledi. Bu başarıların arkasında Rektörümüzün kendilerine olan güveninin ve desteğinin yattığını söyleyen Karacabey, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimine şükranlarını sunarak sözlerini sonlandırdı.