Bilim Kültür ve Sanat Günleri Etkinliğimiz Devam Ediyor

May 06

Üniversitemiz tarafından öğrenci topluluklarımızın desteğiyle düzenlenen “Bilim Kültür ve Sanat Günleri” gerçekleştirilen etkinliklerle devam ediyor.

Etkinliklerin üçüncü günü, Üniversitemiz Havacılık ve Model Uçak Topluluğu’nun düzenlediği uçurtma şenliği ile başladı. Uçurtmalarını ve model uçaklarını havalandıran öğrencilerimiz, Ortak Yaşam Alanı’nda renkli görüntüler oluşturdu. Üniversitemiz Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğu’nun gerçekleştirdiği Gaziantep, Trabzon, Artvin yörelerine ait halk oyunları ile zeybek gösterileri beğeniyle takip edilerek izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Etkinlikler kapsamında Öğr. Gör. Yusuf Parlak’a ait eserlerin sergilendiği Hat ve Ebru Sergisi ikinci gününde de sanatseverlerin ilgisine mazhar oldu. Paradoks ve Rapsodi Gruplarının seslendirdiği şarkılarla bahara güzel bir başlangıç yapan öğrencilerimiz, DJ Uğur’un etkileyici performansıyla doyasıya eğlendi.

Ortak Yaşam Alanı’ndaki etkinliklerin sonrasında Üniversitemiz Cumhuriyet Konferans Salonu’nda Düzce Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Hadi Yine İyisiniz” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Öğrencimizden Emre Direk ve Mustafa Çelik’in yazarlığını yaptığı oyunun yönetmenliği de yine Mustafa Çelik tarafından gerçekleştirildi. İlk kez sahnelenen ve iki perdeden oluşan tiyatro oyununda; üç deli müzisyen ile onlardan intikam almak isteyen bir psikoloğun arasında geçen olaylar mizahi bir dille anlatıldı. Oyunun sonunda tiyatro ekibindeki öğrencilerimiz, katılımcılardan çok olumlu tepkiler ve büyük alkış aldı.

Tiyatro gösterisinin ardından Anadolu Rock müziğinin güçlü seslerinden Cihan Yıldız, öğrencilerimize keyifli bir müzik ziyafeti sundu. Üniversitemize ikinci kez geldiğini söyleyen ve öğrencilerimizin göstermiş olduğu ilgiden duyduğu mutluluğu dile getiren Yıldız, başarılı bir sahne performansı sergiledi. Geniş bir repertuarla sevilen şarkılarını seslendiren Yıldız’a öğrencilerimiz de eşlik etti. Birlik ve beraberlik mesajları veren Cihan Yıldız, konserin sonunda Çanakkale türküsünü seslendirerek konserini sonlandırdı.

“Bilim Kültür ve Sanat Günleri”nin üçüncü günü, gerçekleştirilen konser ile sona erdi.