Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğumuz Başarılarıyla Ses Getiriyor

May 11

Başarılara ve ödüllere doymayan Üniversitemiz Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğu,  elde ettiği derecelerle adını duyurmaya devam ediyor.

Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğumuz, 2015 yılından itibaren katıldığı yarışmalarda başarılı performanslar sergileyerek önemli dereceler elde etti. Topluluğumuz; geçtiğimiz yılda Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Antalya Kepez’de düzenlediği Halk Oyunları Yarışması Türkiye finalinde, stilize daldaki Artvin yöresi oyunuyla 2.lik derecesi elde ederek büyük ses getirdi.

Yine 2015’te Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Balıkesir Ayvalık’ta düzenlediği yarışmada ise stilize dalda Artvin yöresi oyunuyla grup üçüncüsü olan Üniversitemiz Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğu, başarılarına bir yenisini eklemiş oldu.

Son altı yıldır katıldığı yarışmalarda Artvin ve Gaziantep yöresi oyunları oynayan Topluluğumuz, Türkiye’nin dört bir yanından derlediği Ege yöresi, Halay ve Kaşık oyunlarıyla da organizasyonlara renk katıyor.

Yeni sezonda daha büyük başarılar elde etmeyi amaçlayan Türk Halk Kültürünü Yaşatma ve Tanıtma Topluluğumuz, çalışmalarına devam ederek yurt dışında düzenlenecek festivallerde başarılı bir şekilde Üniversitemizi temsil etmeyi amaçlıyor.