Necmettin Erbakan Üniversitesi Oda Orkestrasından Etkileyici Konser

May 12

Üniversitemizin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Oda Orkestrası tarafından Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen konsere; Düzce Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. A. Hakan Polat, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Orkestraya; Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğrencileri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim üyesi ve öğrencileri ile Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi müzik öğretmenleri de eşlik etti.

Konser öncesinde konuşma gerçekleştiren orkestra şeflerinden Zafer Kurtaslan, “Farklı üniversitelerden katılan bir ekiple çok güzel eserler çıkarılabileceğinin örneklerini vereceğiz.” dedi.

Zafer Kurtaslan ve Ahmet Serkan Ece’nin şefliğinde gerçekleşen konserde, dünyaca ünlü bestekârların ve Ülkemizin önde gelen sanatçılarının eserlerinin yanında anonim eserler de seslendirildi. Başarılı bir sahne performansı sergileyen orkestra, katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. Dinleyicilerin yoğun isteği üzerine orkestra, Ahmet Serkan Ece’nin Masal adlı eserini tekrar icra etti. Katılımcıların büyük beğeni ile takip ettiği konser sonunda orkestra ayakta alkışlandı.

Orkestra üyelerine teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından Orkestra Şefi Zafer Kurtaslan tarafından Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün’e ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar adına Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. A. Hakan Polat’a hediyeleri takdim edildi.