Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri MYO LÖSEV Yararına Kermes Düzenledi

May 12

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım Programı, Öğr. Gör. Burcu Yön başkanlığında Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) yararına Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde kermes düzenledi.

Lösemili çocukların annelerinin el emeği ürünlerinin satışının yapıldığı kermes ile ilgili düşünceleri dile getiren Öğr. Gör. Burcu Yön, “Bir akademisyen olarak öğrencilerimi, teorik öğretilerin yanı sıra sosyal sorumluluk gerektiren konularda da geliştirmeye özen göstermekteyim. Dünyayı tüm canlılarla paylaştığımız için birbirimizi her konuda düşünmeli ve birbirimize destek olmalıyız.  Kermesin amacı, hem LÖSEV ailesine naçizane katkı sağlamak, hem de empati duygusunu geliştirerek lösemi hastalığına karşı farkındalık oluşturmaktır.” dedi.

Öğr. Gör. Burcu Yön, kermesin Üniversitemizde düzenlenmesinde katkısı bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere, kermeste görev alan öğrencilerimize, katılım sağlayan öğretim üyelerimize ve kermese emek veren herkese teşekkür etti.