Üniversitemiz Wushu’da Kadınlar ve Erkeklerde Takım Halinde Türkiye Şampiyonu

May 12

Üniversitemiz, katıldığı Türkiye Üniversiteler Wushu Şampiyonası’nda; hem erkeklerde hem de kadınlarda takım halinde Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

Antalya Lara Wow Kremlin Place Otel'de düzenlenen şampiyonda erkek takımımız; 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya, kadın takımımız da 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.

İki kupayı da Düzcemize ve Üniversitemize kazandıran takımımız ile ilgili görüşlerini paylaşan Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kürşat Karacabey, “Üniversitemiz, Türkiye Üniversiteler Wushu Şampiyonası’na imzasını koymuştur. Kadınlarda ve erkeklerde takım halinde Türkiye şampiyonu olan sporcularımıza, Kafile Başkanı Prof. Dr. Recep Özmerdivenli ve Yrd. Doç. Dr. Reşat Sadık’a bu başarılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Düzcemize ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyor, kazandığımız kupaları Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimine armağan ediyoruz.” dedi.