Üniversitemiz Ankara’daki Düzce Tanıtım Günlerinde

May 12

Düzce Valiliği’nin koordinasyonuyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Üniversitemizin katıldığı Düzce Tanıtım Günleri’nin açılışı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından gerçekleştirildi.

Düzce Tanıtım Günleri’nin açılışına; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Milletvekilleri Dr. Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir,  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile öğretim üyelerimiz ve Ankara’da yaşayan Düzceliler katıldı.

Programın açılışında konuşan Numan Kurtulmuş, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Açılış konuşmasının sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet, tanıtım stantlarını ziyaret etti. Üniversitemiz standını ziyaret eden Numan Kurtulmuş’a Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından ebru tablosu hediye edildi.

Stant organizasyonumuzun Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mehmet Aygan tarafından gerçekleştirildiği etkinlikte;  Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezimiz (DÜBİT) bünyesinde üretilen üç boyutlu yazıcı tasarımları ziyaretçilerle paylaşılarak Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Arif Özkan tarafından konuyla ilgili bilgiler verildi. Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin de Düzce Teknopark’ı temsilen tanıtım etkinliklerine katıldı.

Üniversitemiz Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Pınar Göç Rasgele, arı kovanı ve bal çeşmesi gibi ürünleri sergileyerek DAGEM ‘de üretilen balları ziyaretçilere ikram etti.

Üniversitemiz Öğr. Gör. Yusuf Parlak’a ait ebru eserlerinin de yer aldığı tanıtım standımızda; Orman Fakültemizin doldurulmuş hayvan örnekleri, öğrencilerimizin tekstil, metal, ahşap ve geri dönüşüm malzemeleri kullanarak yaptıkları tasarım çalışmaları da sergilendi. Ziyaretçiler, Üniversitemiz standına yoğun ilgi göstererek başarılı çalışmalarımızı takdirle karşıladıklarını ifade ettiler.

Üniversitemize ait bilgilerin yer aldığı tanıtım kitapçığı ve broşürler etkinliğe katılanlarla paylaşıldı. Yönetim Kurulu Üyelerimiz de standımızı ziyaret ederek tanıtım etkinliğinin başarıyla tamamlanması temennisinde bulundular.

Dört gün sürecek olan Düzce Tanıtım Günleri etkinliği, 15 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek.