Öğrencilerimiz Teorik Bilgilerini Pratiğe Dökme Fırsatı Buldu

May 13

Üniversitemiz Düzce Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı’nda eğitim gören altı birinci sınıf öğrencimiz, Ömer Yeşilyurt’un davetiyle İmteks Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de baskı işlemleri eğitimi aldı.

Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü Tekstil Teknolojisi Programı öğrencilerimiz Ebru Gündoğar, Sema Kahraman, Selim Yavuz, Nesime Karaarslan, Tunahan Altınışık ve Mehtap Bilgin laboratuvar aşamasından baskının fiksajına kadar olan tüm işlemleri uygulama imkanını elde etti.

Son derece başarılı geçen eğitimin sonunda öğrencilerimize İmteks A.Ş.’de yaptıkları baskılar hediye edildi. Eğitim sırasında Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Gülden Abanoz,  Öğr. Gör. Çiğdem Dursun Çalışan ve  Öğr. Gör. Dr. Filiz Dursun eğitim sürecini gözlemleyerek işbaşında eğitimin ne kadar önemli olduğunu öğrencilerimizle paylaştı.

İş başında eğitim uygulamaları noktasında İmteks Giyim Sanayinin desteğini önemsediklerini belirten öğretim görevlilerimiz, İmteks Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Baskı Bölümü Yöneticisi Ömer Yeşilyurt’a ve firma çalışanlarına teşekkür ederek bunun diğer işletmelere örnek olması temennisinde bulundular.