Üniversitemiz Düzce MYO’dan Moda Rüzgârı

May 13

Üniversitemiz Düzce Meslek Yüksekokulu Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü Tekstil Teknolojisi Programı tarafından düzenlenen Yıl Sonu Sergi ve Defilesi, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayhan Şamandar, Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Gülden Abanoz,  Öğr. Gör. Çiğdem Dursun Çalışan,  Öğr. Gör. Dr. Filiz Dursun, davetli konuklar ve öğrencilerimiz katıldı.

Defile programının öncesinde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizin tasarlayıp ürettiği tekstil ürünlerini inceledi.

Programın açılış konuşmasını Üniversitemiz Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayhan Şamandar gerçekleştirdi. Düzce’deki en yoğun faaliyet gösteren sanayinin tekstil sanayisi olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Şamandar, tekstil sektörüne hizmet vermek amacıyla öğretim üyelerimiz tarafından öğrencilerimizin başarıyla yetiştirildiğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından tasarımları ve üretimleri öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen kıyafetler sergilendi. Öğrencilerimizin özel günlerinde giymek üzere kendileri için tasarladığı ve 2016 yaz trendlerini de içinde barındıran ürünlerin de yer aldığı defilede; asimetrik kesimler, tül geçişler, püsküller, fırfırlı etekler, pile detayları, dantel süslemelerin yanı sıra şık ve zarif elbiseler ile etekler de izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Öğrencilerimizin tasarım, kalıplama, model uygulama, prototip hazırlama ve birleştirme ile süsleme aşamalarından geçirerek üretmiş oldukları kıyafetler Cumhuriyet Konferans Salonumuzda başarıyla sergilendi.

Katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edilen Yıl Sonu Sergi ve Defilesi, teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.