Akçakoca MYO’dan Mezuniyet Projeleri Sergisi

May 16

Üniversitemizin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Mezuniyet Projeleri Sergisi” Akçakoca Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen sergiye; Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Akaytay, Yüksekokul Müdür Yardımcılarımız Yrd. Doç. Dr. Süleyman Ağraş, Ögr. Gör. Ramazan Kaya, Meslek Yüksekokulumuz Müdür Yardımcıları Ögr. Gör. Züleyha Baran, Ögr. Gör. Ercan Yelman ile Barbaros Anadolu Lisesi Müdürü Nurettin Çabuk, Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Vahdettin Çalışkan, davetli konuklar ile öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Sergide konuşan Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.  Dr. Seyda Faikoğlu, Meslek Yüksekokulumuz ev sahipliğinde ikincisi gerçekleşen “Mezuniyet Projeleri Sergisine” katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Meslek Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı Bölümü bünyesinde düzenlenen sergide, öğrencilerimizin yıl boyunca büyük emek vererek hazırlamış oldukları projeler, davetlilerin beğenisine sunuldu. Bilgisayar programlarının günlük hayatı kolaylaştırmasını temel alarak hazırlanan ve öğrencilerimiz tarafından geliştirilen projeler ve yeni teknolojiler, ziyaretçilerin beğenisini ve takdirini kazandı.

Sergide; akıllı ev sistemlerinden, araba park sistemleri teknolojilerine, aydınlatma teknolojisinden görme engelliler için geliştirilen akıllı takip sistemine, namaz vakitlerini haber veren sistemden araç takip sistemine kadar birçok proje görücüye çıktı.

Sergi sonunda katılımcıların en iyi üç proje için yapmış olduğu oylamaya göre; İdris Demir, Muhammet Zübeyir Uygur, Ceren Türker ve Nazmiye Öztürk’ün hazırlamış olduğu “İnternet ve Bluetooth Kontrollü Akıllı Ev Otomasyon Sistemi” en iyi proje seçildi.

Sema Hanik ve Tuğba Yıldız’ın hazırlamış olduğu “Engelden Kaçan Robot” projesi ikinci olurken,  Serap Meral ve Şehriban Çelebi’nin hazırladığı “Namaz Vakitlerinde Çalan Saat” projesi üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Ziyaretçiler tarafından ilgi ve beğeniyle takip edilen  “Mezuniyet Projeleri Sergisi” , dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.