Üniversitemizden Ankara AKM’de Başarılı Tanıtım Organizasyonu

May 17

Düzce Valiliği’nin koordinasyonuyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından açılışı gerçekleştirilen “Düzce Tanıtım Günleri” etkinliği sona erdi.

Üniversitemizin de yer aldığı Düzce Tanıtım Günleri’nin açılışı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Milletvekilleri Dr. Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir,  Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ilçe kaymakamları ve belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Etkinliğin ilk gününde, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz standını ziyaret etti ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından kendisine ebru tablosu hediye edildi.

Tanıtım standımızda; Üniversitemiz Tasarım-Prototipleme ve Test Merkezi’nde üretilen üç boyutlu yazıcı tasarımları, Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezimize (DAGEM) ait arı kovanı ve bal çeşmesi, Üniversitemiz Öğr. Gör. Yusuf Parlak’a ait ebru eserleri ile Orman Fakültemizin doldurulmuş hayvan örnekleri, öğrencilerimizin tekstil, metal, ahşap ve geri dönüşüm malzemeleri kullanarak yaptıkları tasarım çalışmaları sergilendi.

Etkinliklerin ikinci gününde, tanıtım standımızı ziyaret eden Düzce Valisi Ali Fidan ile TBMM Eski Başkan Vekili ve Bolu Eski Milletvekili İsmail Alptekin Üniversitemiz ile ilgili bilgiler alarak Öğr. Gör. Yusuf Parlak’ın ebru eserlerini inceledi. Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de ziyaret ettiği standımıza gelen Irak ve Kazakistanlı birçok işadamı, öğrencilerimiz tarafından yapılan çalışmaları takdirle karşıladı.

Tanıtım etkinliğinin üçüncü gününde ise CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Üniversitemiz standını gezerek bilgi aldı. DAGEM standımızı ziyaret eden Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye,  DAGEM arıları hakkında kısa bir sunum yapıldı. Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs ve eşi, Halk Bankası Emekli Müdürü Şemsettin Savaş ile Gümüşova İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Top ve Gümüşova ilçesinden muhtarlar, tanıtım standımızı ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundular.

Düzce, Bolu ve Ereğli MÜSİAD başkanları ve beraberindeki heyetin de beğeniyle takip ettiği stadımız, etkinliklerde çok yoğun ilgi gördü.

Düzce Tanıtım Günleri etkinliğinin dördüncü ve son gününde standımızı ziyaret eden Ankara’da yaşayan Düzceliler ile farklı şehirlerden birçok vatandaşımıza Üniversitemizin başarıları, projeleri, lisans ve ön lisans programları ile sosyal olanakları hakkında detaylı bilgiler verildi. Ziyaretçilerimize Üniversitemize ait bilgilerin yer aldığı tanıtım kitapçığı ve broşürlerin de hediye edildi.

Üniversitemiz, dört gün süren Düzce Tanıtım Günleri etkinliğinde ziyaretçilerin ilgi ve beğenisini kazanarak başarılı bir tanıtım organizasyonuna imza attı.