Spor Bilimleri Fakültemiz Kupaları Yağdırdı

May 20

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi 2015-2016 sezonunda; Üniversiteler Muay Thai, Salon Futbolu, Kick Boks, Wushu, Voleybol, Basketbol, Bilek Güreşi, Judo ve Karate şampiyonlarında alının birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerinden oluşan toplam 12 kupayı Üniversitemize kazandırdı.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen kupa takdim törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kürşat Karacabey, BESYO Kurucu Müdürü Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, akademik ve idari personellerimiz ile kupaların kazanılmasında büyük emekleri olan öğrencilerimiz katıldı.

Kupa takdim töreni öncesi konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizi gururlandıran Spor Bilimleri Fakültemiz öğretim üyelerini ve öğrencilerini tebrik ederek, “Şampiyonalarda ismimizi yaşattığınız, bizleri temsil ettiğiniz ve göğsümüzü kabarttığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Mezun olduktan sonra sizlerden çok daha büyük başarılar bekliyorum.” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, fakülteleşme sürecinde başta Prof. Dr. Kürşat Karacabey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kürşat Karacabey, öğrencilerimizin emekleri, alın teri ve bileklerinin gücüyle bu kupaları kazandıklarını ifade ederek üç yıllık geçmişi olan ve fakülteye dönüşen okulumuzun kısa zamanda büyük başarılar kazandığını dile getirdi.

Açılış konuşmalarının sonrasında Türkiye Şampiyonalarında başarılı olan öğrencilerimize ve onları eğiten öğretim üyelerimize Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Kupa takdim töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.