Üniversitemiz Yine En Üst Sıralarda Yerini Aldı

Haz 01

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel, akademisyenlerin 2015 yılı performanslarına göre aldığı akademik teşvikler bazında, devlet üniversitelerinin sıralamalarına ilişkin rapor hazırladı. Üniversitemiz, Sağlık Bilimleri/ Hemşirelik Fakülteleri Sıralaması’nda 3. sırada,  İİBF/İşletme/İktisat Fakülteleri Sıralaması’nda ise 4. sırada yer alarak akademik başarılarına bir yenisini ekledi.

Raporda akademisyenlerin performansları; projeler, araştırmalar, akademik yayınlar, tasarımlar, sergiler, patentler, alınan atıflar, uluslararası tebliğler ve alınan ödüller olmak üzere 9 faaliyet türünde puanlandı.

Sağlık Bilimleri/Hemşirelik Fakülteleri Sıralaması’nda 3. sırada, İİBF/İşletme/İktisat Fakülteleri Sıralaması’nda ise 4. sırada yer alan Üniversitemiz, raporun diğer kategorileri olan 2000 Yılından Sonra Kurulan Devlet Üniversiteleri Sıralaması’nda 10. sırada ve Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması’nda ise 25. sırada yer alma başarısı gösterdi.

10. kuruluş yıl dönümünü kutlayan ve kısa sürede birçok başarıya imza atan Üniversitemiz, yaptığı akademik çalışmalarla eğitim çıtasını yükseltmeye devam ediyor.